Kilpailut


Kilpailuasiat Suomen Taitoluisteluliiton sivuilla
(kilpailusäännöt, kilpailukalenteri yms.)
 

Seurat: Muistattehan laittaa tiedot kaikista järjestämistänne kilpailuista tuonne liiton kilpailukalenteriin!

HUOM:

Taitoluisteluliiton suositus on, että arkipäivänä järjestettävät kilpailut eivät saa alkaa ennen kello 13.00 ja suositus on, että ne alkavat kello 14.00 tai sen jälkeen.

 

 

Alueelliset yksinluistelukilpailut 2018-2019

(päivitetty 25.4.2018)


Seurat voivat ilmoittautua kauden alueellisten yksinluistelukilpailujen järjestäjiksi (sähköpostitse osoitteeseen: ullamaija.haimi@gmail.com). Tiedot viedään tänne nopeasti, jotta kaikki näkevät, mitkä kilpailut ovat vielä vailla järjestäjiä. Lohkojako tehdään syyskuun alussa, kun saatu luistelijamäärät sarjoittain.

 

SarjaKilpailuJärjestäjä(t)HUOM.
A-silmutsyksyn kilpailuKaTa1 järjestäjä
lokakuun loppu - joulukuun alku
 kevään kilpailuETK (viikolla 3 tai 4)1 järjestäjä
tammikuu - helmikuun alku
 aluemestaruuskilpailuHTK1 järjestäjä
helmikuun loppu - maaliskuu
 Timanttifinaali(Selvitetään, mikä alue vuorossa.)Helsingin alueelta 9 tyttöä ranking-listan mukaan  ja kaikki pojat
B-silmutsyksyn kilpailuTTK 17.11.2018
ja ETK (viikolla 45 tai 46)
2 lohkoa, 2 järjestäjää
lokakuun loppu - joulukuun alku
 kevään kilpailuMTK
ja ?
2 lohkoa, 2 järjestäjää
tammikuu - helmikuun alku
 aluemestaruuskilpailuKaTa1 järjestäjä
helmikuun loppu - maaliskuu
 hopeafinaaliKaTa1 järjestäjä
helmikuun loppu - maaliskuu
Minitsyksyn kilpailuTTK 17.11.2018
ja HL (lokakuun loppu tai marraskuu)
2 lohkoa, 2 järjestäjää
loka-joulukuu
 kevään kilpailuKaTa2 lohkoa, 2 järjestäjää
tammikuu - helmikuun alku
 aluemestaruuskilpailuEsJt1 järjestäjä
helmikuun loppu - maaliskuu
 hopeafinaali?1 järjestäjä
helmikuun loppu - maaliskuu
DebytantitaluemestaruuskilpailuHTK1 järjestäjä
tammi-maaliskuu
NoviisitaluemestaruuskilpailuHL (helmikuu)1 järjestäjä
tammi-maaliskuu
Junioritaluemestaruuskilpailu??1 järjestäjä
tammi-maaliskuu
SM-noviisitaluemestaruuskilpailuTTK pe 1.3.20191 järjestäjä
tammi-maaliskuu
SM-junioritaluemestaruuskilpailu?1 järjestäjä
tammi-maaliskuu

 

Alueelliset kilpailut 2018-2019: MUODOSTELMALUISTELU
(päivitetty 2.4.2018)

 

Muodostelmaluistelun alueelliset kilpailut kaudella 2018-2019:

AikaKilpailuPaikkaJärjestäjäSarjat
12.1.2019Aluemestaruuskilpailu HTKuseita
?Tulokkaiden loppukarnevaali??Tulokkaat

 

Seuraavat aluemestaruuskilpailut:

2019-2020ETK
2020-2021HL
2021-2022EVT
2022-2023TTK
2023-2024HSK
2024-2025EsJt